*
Welkom, Gast. Alsjeblieft inloggen of registreren.
De activerings e-mail gemist?

Login met gebruikersnaam, wachtwoord en sessielengte
  Startpagina   Forum   Help Zoek Inloggen Registreren  
Pagina's: [1] 2
  Print  
Auteur Topic: Remmen Abarth Evo vraag  (gelezen 967 keer)
ulti
Junior Stato
**
Berichten: 217


Bekijk profiel
« Gepost op: 02 januari 2011, 17:16:31 »

Dag mensen, Sinds 4 maanden heb ik een Evo abarth. Erg fijn allemaal! Alleen heb ik toch mijn vraagtekens met de remmen..
Bij de eerste paar keer remmen schrapen ze qua geluid. Ook remmen ze i.v.m mijn GP Sport minder goed. Moet echt hard intrappen willen ze is een beetje gaan remmen..
Als ik s'ochtends achteruit weg wil rijden uit de parkeerplek lijkt het alsof ze vastzitten en voel je ze los knakken.
Met erg koud weer piepen ze ook nog eens als een gek de eerste paar keer.

Is dit normaal? Hebben mede Evo abarth rijders dit ook? Of is er iets mis met mijn remgebeuren...
Gelogd
driver1963
Senior stato
***
Berichten: 380


full option -lederen sabelts


Bekijk profiel
« Antwoord #1 Gepost op: 02 januari 2011, 17:31:27 »

als ik met mijn agp  rem schrapen ze ook en zeker achteraan .na paar maanden zijn mijn remmen ook beginnen piepen .het ligt gewoon aan de materie van de brembo schijven.
in de zomer is het nog erger.ik weet niet of de ss schijven ook zo piepen  je moet het maar eens vragen aan sunrise of zo

 gr driver1963
Gelogd
Wesley
Senior stato
***
Berichten: 480



Bekijk profiel
« Antwoord #2 Gepost op: 02 januari 2011, 17:35:31 »

Ik heb er totaal geen last van, van geen van alle verschijnselen, behalve dat ze af en toe piepen als ie bijvoorbeels 2 dagen heeft stilgestaan. maar dat is naar 1 keer remmen dan ook weer gelijk over.

misschien eens contact zoeken met je dealer?
Gelogd

Abarth Punto Evo Esseesse
ulti
Junior Stato
**
Berichten: 217


Bekijk profiel
« Antwoord #3 Gepost op: 02 januari 2011, 18:15:33 »

remmen jullie auto's ook goed? of normaal. Ik zelf kan nou niet echt zeggen... whow wat een beest van een remmen..beetje gemiddelde auto lijkt nog beter en directer te remmen..
Gelogd
Wesley
Senior stato
***
Berichten: 480



Bekijk profiel
« Antwoord #4 Gepost op: 02 januari 2011, 18:19:42 »

remmen jullie auto's ook goed? of normaal. Ik zelf kan nou niet echt zeggen... whow wat een beest van een remmen..beetje gemiddelde auto lijkt nog beter en directer te remmen..

Ik kan wel zeggen dat de mijne uitstekend remt. Reageert zeer direct. Vergeleken met mijn vorige AGP is de APE een stuk directer en gevoeliger.

De Grande punto vond ik redelijk remmen, deze goed tegen uitstekend aan.
Gelogd

Abarth Punto Evo Esseesse
ulti
Junior Stato
**
Berichten: 217


Bekijk profiel
« Antwoord #5 Gepost op: 02 januari 2011, 19:19:54 »

Best raar, ga denk ik de dealer maar weer eens contacten. Moet echt vol intrappen wil hij een keer redelijk gaan remmen. Gaan ze dit maar eens testen
Gelogd
Sunrise
Moderatore Globale
Membro D'Oro
*****
Berichten: 1.200


Het mooie Brabantse land


Bekijk profiel WWW
« Antwoord #6 Gepost op: 02 januari 2011, 21:40:16 »

als ik met mijn agp  rem schrapen ze ook en zeker achteraan .na paar maanden zijn mijn remmen ook beginnen piepen .het ligt gewoon aan de materie van de brembo schijven. in de zomer is het nog erger.ik weet niet of de ss schijven ook zo piepen  je moet het maar eens vragen aan sunrise of zo

 Roll Eyes ...vast zitten of schrapen heb ik geen last van, piepen echter wel. Kunnen voetgangers me tenminste aan horen komen  Grin. Remmen doen ze echt wel goed, laat ik het anders zeggen: "op Zandvoort afgelopen jaar 11X op het rechte stuk binnen 150m van 165km tot 43km terugremmen zonder problemen, alleen je gevarenlichten word je dan stapelzot van, want die knipperen bij iedere bocht op Zandvoort"  laugh
Gelogd

Heb: Abarth Grande Punto SSS, Nero Edizione
Had: Fiat GP Sportsound Bolero Rosso

ferdy
Junior Stato
**
Berichten: 230


Bekijk profiel
« Antwoord #7 Gepost op: 03 januari 2011, 11:04:15 »

Wat mij opvalt aan de remmen is dat ze bij de evo een trap hebben: Als je op derem gaat staan en dan harder door trapt gaat de bekrachtiging weerstand bieden en vervolgens laat de bekrachtiging de weerstand vor wat het is waardoor je rempedal iets zakt. Vreemd maar de demo's die ik heb gerden hadden dit ook. Heeft niets met de abs te maken. Als je in 1 keer hard remt merk je het ook. De vertraging is opzich prima.
Dat schrapende geluid is een oxidatielaagje op de schijf die er na een keer goed remmen van af is.
Piepen heb ik nog geen last van, je moet mijn bmw ringtool is horen met carbon loraine rc6 blokken pieeeeeeeeeeeeeeeeeeeeppppppp....

Ik heb nu 2600km op de abarth staan en de auto begint als beter en sneller te worden.
In het begin was de bak behoorlijk stroef, met name de 1e versnelling inschakelen was best vervelend, nu prima.
Ik heb gelezen dat er een paar pakketen uitkomen voor de evo: KONI FSD KIT (1250,-) SS KIT (3250,-) SS KIT KONI FSD (3750)
Die van mij gaat in ieder geval naar squadra en krijgt een aanpassing aan de luchtinlaat, vervolgens is kijken voor een leuke wastegate of filter.
Die KONI kit is leuk maar voor iets meer heb je een INTRAX RSA, toch wel een niveau hoger....Dat komt er ook en waarschijnlijk een setje stoffen sabelt stoelen. Soms (hard rijden) vind ik het toch te hoog zitten en de zitting zelf aan de korte kant, ook de gordel inklikken met de armsteun is geen succes met de standaard stoelen, steun en comfort daarintegen wel weer oke.


Gelogd
supertjeduc
Senior stato
***
Berichten: 349


Bekijk profiel
« Antwoord #8 Gepost op: 03 januari 2011, 13:45:58 »

Ik vindt het wel een beetje vreemd dat die Koni kit zo duur is
Heb een paar maanden geleden een  keertje een mailtje naar de importeur gestuurd
Die gaven een prijs van rond de 835€ incl BTW Dat is wel voor een 500 Abarth maar daar zal niet veel verschil in zitten
Denk dat er best nog iemand er wat korting op wil geven
Wat betreft de eesseeessee pakketten , bij Wim Prins kost zo'n pakket 2500€ incl montage voor een 500 , andere vragen wel extra montage kosten
Gelogd
ferdy
Junior Stato
**
Berichten: 230


Bekijk profiel
« Antwoord #9 Gepost op: 03 januari 2011, 16:31:45 »

Het verschil zit hem bij de ss kit ook in het feit dat er 18inch velgen met banden bij de evo komen, 500 is vlgens mij 17 inch.

Tja, die KONI FSD dempers zijn wel leuk alleen voor het geld niet echt boeiend. Beter dan standaard en de marktplaatsrommel maar ze komen met de prijs aardig dicht in de buurt van instelbare intrax... Ik vind trouwens de 17 inch stadaard wielen van de abarth zeer mooi, iedereen die de evo ziet heeft het ook over de wielen, alleen daarom zou ik al geen ss kit willen, zijn zeker ook mooi maar de standaard wielen vind ik in het geval van de evo echt mooier.

Vandaag afspraak gemaakt bij Squadra, ga ook gelijk via de examinator voor mm kijken of de gare kniperlichtfunctie tijdens remmen kan worden uitgeschakeld, moet wel lukken... Grin
Gelogd
Raptor
Junior Stato
**
Berichten: 179


Zoals je me meestal ziet...


Bekijk profiel
« Antwoord #10 Gepost op: 05 januari 2011, 15:00:06 »

Wat een eenheid zijn we eigelijk  Grin

- Ik heb zo'n 2600km op de klok.
- En ik heb me serieus afgevraagd of mijn remmen wel goed waren, en eens stevig uitgeprobeerd om erachter te komen dat het toch wel echte Brembo's zijn  angel . Ja, dat zijn het. Met een mooi systeem dat je rustig laat remmen en bruut als je erom vraagt.
- Hetzelfde had ik met de versnellingsbak. In z'n 1 zetten leek soms meer mazzel dan iets anders. Gaat al veel beter.
- De wagen is wat vlotter en veneiniger geworden. Klinkt ook wat rauwer ondertussen. Alsof het meer lucht krijgt.
- Ook ik schrok wel ff van die harde <knak> als ik na een nachtje de Abarth weer in beweging zet. (parkeer 'm trouwens altijd in de 1e versnelling, niet op de handrem).
- Na een weekje geconserveerd te zijn geweest in sneeuw en ijs bleken de remmen hier tegen bestand. Na een 2, 3 kilometer en wat zachtjes remmen was alles weer normaal.
- Iedereen praat altijd over die velgen. Ik praat ook graag over de rest van de auto.
- En ik ga tzt naar Squadra en had bedacht om Stephan te laten kijken of die knipperfunctie uitgezet kan worden.

Het enige dat ik kan toevoegen is die nare piep die de kachel fan maakt. Alsof er iets niet in het vet zit daarbinnen.
Daarvoor ga ik binnenkort even langs Vireo.
Gelogd

Abarth Punto Evo, Scorpione Nero, 187pk, 295Nm, Pipercross filter.
Tuned by Savali
ferdy
Junior Stato
**
Berichten: 230


Bekijk profiel
« Antwoord #11 Gepost op: 05 januari 2011, 15:28:01 »

Haha, kan ook niet anders met de zelfde auto's Grin

Maandagmiddag ben ik al bij Squadra, we kijken ook direct wat hij af fabriek aan vermogen heeft voordat we gaan tunen.
De uitlaatdemper en turbo lijken inderdaad wat in te lopen en wat rauwer te klinken: HEERLIJK

Het enige wat mij nog niet helemaal aanstaat zijn de dempers, ik ga op termijn toch eens naar een intrax RSA setje kijken.
Wat ik ook nog graag wil hebben is een dumpvalve (open) of een filter zodat je het afblaasgeluid van de turbo wat beter kan horen.

De knipperlichtfuncie zit aan het ABS systeem gekoppeld, we gaan er even naar kijken maar ik ben bang dat het schrappen van de functie niet zomaar te doen is. Wat ik vreemd vind is dat de knippers ook aangaan bij 'hard' remmen zonder de ABS aan te spreken...

Maandag heb ik iig 186 pk en 285nm gepeperd nieuws!

Gelogd
ferdy
Junior Stato
**
Berichten: 230


Bekijk profiel
« Antwoord #12 Gepost op: 05 januari 2011, 17:18:06 »

Heeft iemand anders al aanpassingen of plannen voor zijn EVO?
Gelogd
Wesley
Senior stato
***
Berichten: 480



Bekijk profiel
« Antwoord #13 Gepost op: 05 januari 2011, 19:22:26 »

Jazekur : http://www.abarthforum.nl/voorstelrondje/wesley-grande-punto-abarth/msg1999/#msg1999   Grin angel

Zaterdag 12:30
Gelogd

Abarth Punto Evo Esseesse
Sunrise
Moderatore Globale
Membro D'Oro
*****
Berichten: 1.200


Het mooie Brabantse land


Bekijk profiel WWW
« Antwoord #14 Gepost op: 05 januari 2011, 19:41:04 »

Wat ik vreemd vind is dat de knippers ook aangaan bij 'hard' remmen zonder de ABS aan te spreken...

 Huh? ...juist nie, niet iedere auto heeft brembo's  Grin. Anders waren er inmiddels toch al wat mensen die onze trekhaak "gevoeld" hadden omdat ze errugh kort volgde Cheesy
Gelogd

Heb: Abarth Grande Punto SSS, Nero Edizione
Had: Fiat GP Sportsound Bolero Rosso

Pagina's: [1] 2
  Print  
 
Ga naar:  


The Abarth logo and brand, as well as some images, are registered trademarks of Abarth & C. S.p.A.
Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2006, Simple Machines
SimplePortal 2.2 © 2008-2009